Polskie rozliczenia podatkowe PIT wypełniamy w formularzach Ministerstwa Finansów na podstawie informacji o dochodach otrzymanych od pracodawców. Ze względu na to, że holenderski Urząd Skarbowy Belastingdienst wysyła informacje o dochodach z Holandii do urzędu skarbowego w Polsce do każdego zeznania podatkowego dołączamy własne, podpieczętowane wyliczenie, które ma na celu poinformowanie urzędu o sposobie wyliczenia ulg podatkowych.
Wypełniamy gratisowo także wszystkie potrzebne dokumenty do otrzymania zaświadczenia o dochodach.
Wypełnione dokumenty wysyłamy drogą internetową bezpośrednio do Urzędu Skarbowego (o ile to możliwe - jeśli klient posiada e-podpis, lub zna swoje dochody z roku poprzedniego), drogą pocztową, lub wydrukowane do rąk własnych w celu przedłożenia osobiście lub poprzez osobę upoważnioną.
Do wykonania rozliczenia potrzebne są informacje o dochodach otrzymane od pracodawcy(ów), dane personalne, dane adresowe, PESEL oraz przybliżony czas pracy w Holandii.

Holenderskie rozliczenia "aangifte inkomstbelasting" wykonujemy na kilka różnych sposobów w zależności od sytuacji klienta. Rozliczenia mogą zostać wysłane za pomocą komercyjnego programu fiskalnego, za pomocą DigID lub za pomocą loginu i hasła otrzymanego z Belastingdienst.
Poprzednie lata podatkowe mogą być wykonane na książkę, PIN code, lub za pomocą komercyjnego programu fiskalnego.
Do rozliczenie potrzebne są: wszystkie jaaropgave otrzymane od pracodawców, dane personalne, dane adresowe, numer BSN, okres opłacanych składek na ubezpieczenie zdrowotne, a jeśli nie posiadamy zameldowania, lub byliśmy zameldowani tylko część roku podatkowego, w celu uzyskania ulg holenderskich musimy uzyskać zaświadczenie o dochodach, lub ich braku z polskiego urzędu skarbowego.

Strona główna       Usługi        Procedury         Dokumenty        Kontakt